Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 10%
  • Kujdesi familjar 80%
  • Ndikimi i shoqërisë 10%

Linja e thyerjes nga tërmeti ndan pemën e ullirit përgjysmë, pjesët përfundojnë 10 metra nga njëra-tjetra

Nga A2 CNN
6 Mars 2023, 11:50 | Bota
Linja e thyerjes nga tërmeti ndan pemën e ullirit përgjysmë,

Vija e thyerjes në Hataj, një nga provincat më të prekura nga “fatkeqësia e shekullit”, shkaktoi një fenomen të çuditshëm, teksa një pemë ulliri u nda në dysh, ndërsa pjesët u distancuan 10 metra larg njëra -tjetrës.

Shumë qytetarë turq humbën jetën nga tërmetet me magnitudë 7.7 dhe 7.6 ballë të ndodhur më 6 shkurt.

Pas tërmetit të madh, gjurmët e lëna nga vija e thyerjes në shumë vende vazhdojnë të nxjerrin në pah fenomene të çuditshme.

https://youtu.be/c07-K-atSdA
https://a2news.com/2023/03/04/shkrirja-e-debores-nxjerr-ne-pah-carjen-e-frikshme-te-tokes-nga-termeti-ne-turqi/
https://a2news.com/2023/02/13/carja-e-tokes-pas-termetit-ne-turqi-e-siri-dallohet-edhe-nga-hapesira/
https://a2news.com/2023/03/04/dolen-nga-shtepia-dhe-perfunduan-ne-carjen-e-krijuar-nga-termeti/

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu