Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

Lufta shkon në Moskë, dëmtohet qiellgërvishtësja nga një tjetër sulm me dron në kryeqytet

Nga A2 CNN
1 Gusht 2023, 11:37 | Aktualitet

Moska sulmohet me dronë për të dytën herë brenda dy ditëve ku në shënjestër u vu e njëjta qiellgërvishtëse e goditur edhe të dielën. Rusia akuzoi Kievin për terrorizëm ndërsa ky i fundit raportoi një valë sulmesh në qytetet e Krivih Rih, Harkiv dhe Donetsk, me pasojë disa të vdekur e të plagosur.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli