Çfarë ndodh pas dorëheqjes së BDI-së dhe Ali Ahmetit në Maqedoninë e Veriut?

Nga A2 CNN
31 Korrik 2023, 14:46 | Aktualitet

Çfarë ndodh pas dorëheqjes së BDI dhe Ali Ahmetit në Maqedoninë e Veriut? Mund të konsiderohet kjo lëvizje politike, thjesht për hir të kalimit të ndryshimeve kushtetuese apo Ali Ahmeti ka menduar përtej, meqënëse edhe pritshmëritë për zgjedhje të reja i ka për 25 deri në 30 deputetë? Pyesim sot një nga ish bashkëpunëtorët më të ngushtë, ish-krahun e tij të djathtë në parti, z.Izet Mexhiti, që së shpejti do të vijë me një projekt e lëvizje krejt të re politike për zhvillimet politike në Shkup.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi