“Makineria” diplomatike e BE në punë, Borrell do zgjidhje: Braktis këshillin për Kurti-Vuçiç

Nga A2 CNN
26 Tetor 2023, 19:16 | Aktualitet

“Makineria e fortë” diplomatike e Bashkimit Europian është vënë plotësisht në punë për të gjetur zgjidhje për tensionet mes Kosovës dhe Serbisë. Kancelari gjerman, Olaf Scholz, presidenti francez, Emmanuel Macron, kryeministrja italiane, Giorgia Meloni, presidenti i Këshillit te BE-së, Charles Michel dhe ndërmjetësuesit Lajçak dhe Borrell, takuan veçmas kryeministrin Albin Kurti dhe presidentin Aleksandër Vuçiç në Bruksel.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi