Makthi mbaroi! Rikthehen në SHBA 5 qytetarët e burgosur në Iran

Nga A2 CNN
19 Shtator 2023, 17:26 | Aktualitet

Mes emocioneve dhe lotëve, 5 qytetarët amerikanë të burgosur prej vitesh në Iran, u rikthyen në shtetet e bashkuara. Ata u liruan si pjesë e një marrëveshje kontroverse shkëmbimi të burgosurish me Iranin dhe zhbllokimin e 6 miliard eurove të Teheranit.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi