Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 10%
  • Kujdesi familjar 80%
  • Ndikimi i shoqërisë 10%

Muzika në zi, ndërron jetë vokalisti i grupit të njohur

Nga A2 CNN
31 Korrik 2023, 21:04 | Aktualitet

Këngëtari amerikan, Randy Meisner i grupit rock Eagles, ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare.

Meisner ishte një nga themeluesit e grupit në vitin 1971 dhe vokalisti kryesor në këngën “Take It To The Limit”, të cilën ai e shkroi gjithashtu.

Lajmi për vdekjen e tij u konfirmua në faqen zyrtare të Eagles. Meisner ndërroi jetë nga komplikimet nga sëmundja kronike obstruktive pulmonare.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu