Pamje fantastike nga liqeni i ngrirë, publiku zgjedh foton e vitit nga natyra

Nga A2 CNN
9 Shkurt 2022, 18:25 | Fotolajme

Reflektimi i degëve të pemëve në sipërfaqen e një liqeni të ngrirë ka marrë çmimin e fotos më të mirë të vitit 2021.

Fotoja e shkrepur nga italiani Cristiano Vendramin mori 31 800 vota nga publiku, duke lënë pas 24 foto të tjera fantastike, në konkursin e organizuar nga Muzeu i Shkencave të Natyrës i Londrës.

Mes tyre, ishte një foto e dy luanëve që qëndrojnë pranë njëri-tjetrit në shi, një takim i pazakontë mes një shqiponje dhe një ariu si dhe i një kanguri me këlyshin e tij, që i kanë mbijetuar zjarreve në Australi.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi