Projektligji që bëri bashkë të majtë e të djathtë në Parlament

Nga A2 CNN
16 Mars 2023, 20:26 | Politikë

Integrimi ka bashkua të majtët dhe të djathtët në Parlament. Pas shumë kohësh, demokratët e të dy grupimeve kanë bashkuar votat me PS për miratimin e p/ligjit të iniciuar nga Jorida Tabaku dhe Taulant Balla për rolin e kuvendit në procesin e integrimit me 109 vota pro dhe asnjë kundër.

Një tjetër nisëm e socialistëve ka marrë dakordësinë e opozitës, ndryshimet në Kodin Rrugor u miratuan me 101 vota pro.

Edhe pse mund të miratohej vetëm me votat e socialistëve, opozita ka dhënë votën pro p/ligjit për bletarinë, i cili u miratuar me 99 vota.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli