Sondazh: Sa e rrezikon Shqipërinë përshkallëzimi i konfliktit Iran - Izrael?
  • Shumë 22%
  • Pak 78%
  • Aspak 0%

Aksident i rëndë në Egjipt, 15 viktima, plagosen edhe 7 të tjerë

Nga A2 CNN
14 Shkurt 2024, 12:37 | Bota

Aksident i rëndë në Egjipt, 15 viktima, plagosen edhe 7 të

Një aksident fatal është regjistruar, mbrëmjen e së martës, në autostradën që lidh Aleksandrinë me Kajron në Egjipt.

Nga aksidenti mësohet se kanë humbur jetën 15 persona dhe 7 të tjerë u plagosën. Ngjarja u regjistrua në zonën Amriya pranë Aleksandrisë.

Sipas Reuters, në vendngjarje kanë dalë zjarrfikëse dhe ambulanca, ndërsa qarkullimi në vendin e aksidentit u ndërpre përkohësisht.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli