Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Arrestohet një tjetër shef i “Ndrangheta-s”

Nga A2 CNN
1 Dhjetor 2023, 10:01 | Bota

Autoritetet kolumbiane njoftojnë se kanë arrestuar një 55-vjeçar, të dyshuar si pjesëmarrës në bandën mafioze “Ndrangheta” më bazë në Itali.

Massimo Gigliotti, 55 vjeç, kërkohej ndërkombëtarisht nga autoritetet italiane sipas një njoftimi të kuq të INTERPOL-it për trafikim të sasive të mëdha të kokainës nga Amerika e Jugut në Evropë.

Arrestimi i të dyshuarit, Massimo Gigliotti, erdhi si rezultat i bashkëpunimit ndërkombëtar në kuadër të programit të Interpolit të quajtur I-CAN (“Bashkëpunimi i Interpolit kundër Dranghetas”) në Lion, me mbështetjen e një oficeri italian në Kolumbi.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani