Dalin pamjet e lirimit të babait të futbollistit të Liverpool, Luis Diaz

Nga A2 CNN
10 Nëntor 2023, 13:48 | Bota
Dalin pamjet e lirimit të babait të futbollistit të Liverpool,
Momenti kur Luis Manuel Diaz sillet nga policia pranë familjarëve

Luis Manuel Diaz, babai i sulmuesit kolumbian të Liverpool, Luis Diaz, i cili u rrëmbye në Kolumbi më 28 tetor nga grupi gueril i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (ELN) në departamentin e La Guajira, në veri të vendit të Amerikës së Jugut, është liruar ditën e djeshme.

Dorëzimi i tij te familja u bë pas 12 ditësh në xhunglat e LaWarija, në Serrania del Perija. Operacioni u krye në mbështetjen e OKB-së, si garantues në negociatat e paqes me rebelët e ELN0-së që kryen rrëmbimin.

Pas eksperiencës së hidhur prej 12 ditësh, babai i lojtarit kolumbian është rikthyer në familje dhe momenti i shpëtimit të tij është bërë viral, pasi pamjet janë emocionuese. Mbrëmë Luis Diaz ndërkohë ishte në fushë duke luajtur për Liverpool.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani