Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 37%
  • Modern 5%
  • I trashëguar 16%
  • Unik 42%

Tërmetet tronditin Bursën dhe Stambollin, panik te banorët

Nga A2 CNN
4 Dhjetor 2023, 17:48 | Bota

Tërmetet tronditin Bursën dhe Stambollin, panik te banorët

Dy tërmet relativisht të fortë janë regjistruar paraditen e së hënës shumë pranë Stambollit, duke shkaktura panik te banorët, një pjesë e madhe e të cilëve kanë dalë jashtë dhe qëndruan për një kohë të gjatë në rrugës.

Epiqendra e tërmeteve ishte në gjirin Gemlik të Detit Marmara, pranë qytetit të Bursës, teksa më i forti ishte me magnitudë 5.1 ballë Rihter.

Fatmirësisht, nuk raportohen persona të lënduar nga lëkundjet, teksa autoritetet kanë nisur inspektimet në terren në lidhje me dëmet.

A2 CNN Livestream

A2 Business