“Ishte gjithçka për mua", pronarit të restorantit i vjedhin fanellën e futbollistit

Nga A2 CNN
18 Nëntor 2023, 11:16 | Bota

“Ishte gjithçka për mua", pronarit të restorantit i

Një mbrëmje, një grup njerëzish vodhën trashëgiminë e çmuar pasi kishin konsumuar vaktin, kishin paguar rregullisht dhe madje i përshëndetën me mirësjellje.

Një mbrëmje, një grup njerëzish i vodhën pronarit fanellën me numrin 9 të futbollistit të ndjerë  Gianluca Vialli. Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në Livrasco, një fshat i Castelverde (Kremones).

"Ishte gjithçka për mua, ai ma dha kur luajti për Juventusin", tha Corrado Venturini , pronar i restorantit "Franca e Luciano" pasi evidentoi vjedhjen e një prej dhjetëra bluzave të lojtarëve dhe ish-futbollistëve të varur në muret e restorantit të tij.

Një mbrëmje një grup njerëzish vodhën fanellën e Viallit pasi kishin ngrënë vaktin e tyre, paguan rregullisht dhe madje i përshëndetën me mirësjellje.

Restoranti në Livrasco përfaqëson një "strehë" autentike për tifozët e futbollit , pasi ka qenë një destinacion për dekada të tëra për lojtarët dhe menaxherët nga Cremonese dhe më gjerë.

Pronari i restorantit u shpreh në rrjetet sociale për vjedhjen që pësoi, me shpresën se përgjegjësit mund të rikthejnë fanellën që i përkiste kampionit që ndërroi jetë më 6 janar 2023.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani