Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Kremlini: Reagimi i perëndimit për vdekjen e Navalny i neveritshëm, nuk dëmtojnë Putin

Nga A2 CNN
19 Shkurt 2024, 13:11 | Bota

Kremlini: Reagimi i perëndimit për vdekjen e Navalny i

Kremlini zyrtar ka reaguar ashpër pas akuzave që kanë ardhur në drejtim të Rusisë, që e lidhin atë drejtpërdrejtë me vrasjen e opozitari Alexei Navalny. Zëdhënësi Dmitry Peskov thotë se reagimi i Perëndimit është i papranueshëm, por shton se deklaratat e urrejtjes nga Shtetet e Bashkuara dhe Evropa nuk do të dëmtojnë Presidentin Vladimir Putin.

"Ne e konsiderojmë krejtësisht të papranueshme që të bëhen deklarata të tilla të neveritshme," u tha gazetarëve zëdhënësi Dmitry Peskov .

“Këto deklarata, natyrisht, nuk mund të shkaktojnë asnjë dëm për kreun e shtetit tonë”, shtoi Peskov.

Ai thekson se hetimi për vdekjen e Navalny po vijon dhe po kryhet në përputhje me ligjin rus.

I pyetur se si reagoi Putin ndaj lajmit për vdekjen e Navalny, Peskov tha: "Nuk kam asgjë për të shtuar".

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani