Neptun Strike, stërvitja e NATO-s në Mesdhe dhe Balltik me aeroplanmbajtëset

Nga Eno Luarasi
17 Maj 2024, 19:53 | Bota

Krahas stërvitjes Steadfast 2024, NATO zhvilloi edhe një tjetër stërvitje, Neptun Strike ku morën pjesë 16 vende, mes tyre dhe Shqipëria.

Aeroplanmbajtëset e 4 shteteve të shoqëruara nga forcat amfibe dhe marinsat simuluan veprime zbarkimi në Mesdhe dhe Balltik, mes tyre edhe në ishullin e Sazanit.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu