Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

Nuk ndalen lëkundjet e tokës, tjetër tërmet 6.7 Rihter

Nga A2 CNN
9 Janar 2024, 08:03 | Bota

Nuk ndalen lëkundjet e tokës, tjetër tërmet 6.7 Rihter

Një tërmet me magnitudë 6.7 është regjistruar në Oqeanin Paqësor, në brigjet e Filipineve, rreth 100 kilometra në juglindje të provincës Sarangani.

Lajmi konfirmohet dhe nga Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Tërmeti ka rënë në një thellësi prej 70 kilometrash, ndërkohë që nuk ka pasur një paralajmërim për cunami.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli