Përfshihet nga flakët një ndërtesë në Kuvajt, të paktën 49 viktima

Nga A2 CNN
12 Qershor 2024, 17:19 | Bota

Përfshihet nga flakët një ndërtesë në Kuvajt,

Të paktën 49 persona kanë humbur jetën pas shpërthimit të një zjarri në një ndërtesë që strehonte punëtorë të huaj në Kuvajt. Pamjet nga vendi i ngjarjes tregojnë katin përdhes të ndërtesës të nxirë, teksa forcat e sigurisë kuvajtiane vlerësojnë dëmet.

Pronari i ndërtesës është arrestuar dhe po hetohet për neglizhencë, megjithëse shkaku i zjarrit mbetet i paqartë. Ndërkohë, persona po marrin trajtim në spitale të veçanta, sipas një zyrtari të mjekësisë ligjore, i cili foli për mediat shtetërore.

Zjarri është vënë nën kontroll dhe policia po përpiqet të identifikojë viktimat. 

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni