Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 67%
  • Mungesa e kohës 22%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 11%

Rrëzohet helikopteri i policisë në Turqi, 2 të vdekur dhe 1 i plagosur

Nga A2 CNN
4 Shkurt 2024, 12:03 | Bota

Rrëzohet helikopteri i policisë në Turqi, 2 të vdekur dhe 1

Një ngjarje e rëndë ndodhi gjatë natës në provincën Gaziantep të Turqisë kur një helikopter policie u rrëzua në rrethana ende të panjohura. Për pasojë humbën jetën dy pilotët dhe u plagos një teknik në bord.

Sipas raportit të ministrit të Brendshëm turk, Ali Gerlikaya, helikopteri u ngrit nga aeroporti i Hatajit, por u rrëzua në fshatin Kartal të Gaziantepit, pak para se të ulej në aeroportin e zonës.

Pilotët kontaktuan për herë të fundit me kontrollorët e trafikut ajror në orën 22:49 të së shtunës mbrëma sipas kohës lokale. Po hetohet për rrethanat e këtij aksidenti të rëndë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli