Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 11%
  • Kujdesi familjar 84%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Rrëzohet një helikopter i ushtrisë amerikane, nuk dihet fati i personave në bord

Nga A2 CNN
29 Nëntor 2023, 09:32 | Bota

Rrëzohet një helikopter i ushtrisë amerikane, nuk dihet fati i

Një helikopter ushtarak amerikan me tetë persona në bord është rrëzuar në brigjet e Japonisë.

Mediat lokale, të cilat citojnë disa burime zyrtare, bëjnë me dije se mbetje të helikopterit CV-22 Osprey janë pikasur në ishullin Yakushima, ndërkohë që ekipet e kërkim-shpëtimit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Helikopteri Osprey po përpiqej të ulej në aeroportin e Yakushima, për shkak të një defekti në një prej motorëve, teksa ishte nisur nga baza ajrore e Yokota në Tokio.

Momentalisht, nuk dihet fati i 8 ushtarëve që udhëtonin në bordin e mjetit ushtarak të rrëzuar, i cili është përfshirë më herët dhe në disa aksidente të tjera ajrore.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi