Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Rusia lëshon urdhër arresti për vëllanë e Alexei Navalny

Nga A2 CNN
21 Shkurt 2024, 17:08 | Bota

Rusia lëshon urdhër arresti për vëllanë e Alexei

Pas Alexei Navalny, autoritetet ruse kanë lëshuar një urdhër arresti dhe për vëllanë e tij, Oleg.

Siç raporton media ruse "TASS" , Ministria e Brendshme e vendit njoftoi dje se Oleg Anatolyevich Navalny u shtua në listën e personave të kërkuar nga autoritetet ruse.

Oleg është përballur me akuza penale në të kaluarën. Ai u vu në listën e të kërkuarve në vitin 2022 për shkak të një tubimi ku mori pjesë për të protestuar kundër arrestimit të vëllait të tij në vitin 2021. Më pas ai u akuzua për shkelje të rregullave të koronavirusit.

Për rrjedhojë, ai ka zgjedhur që të largohet nga Rusia dhe mendohet se është në Qipro.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani