"Shpërndarësi" 80-vjeçar i kokainës, heroinës e kanabisit, i gjejnë DVD me përmbajtje pornografike ekstreme kafshësh

Nga A2 CNN
4 Dhjetor 2023, 20:26 | Bota
"Shpërndarësi" 80-vjeçar i kokainës,
Bryan Rotchell

Një pensionist i përfshirë në trafikun e drogës, të cilit iu gjet kokainë, heroinë, më shumë se 16,000 paund para në dorë dhe pornografi ekstreme me kafshë, është burgosur.

Bryan Rotchell, 80 vjeç, u arrestua pas një ndalimi dhe kërkimi në Victoria Street, Hednesford. Oficerët gjetën dy telefona celularë në Rotchell, së bashku me 770 £ dhe dy qeska me kokainë dhe heroinë.

Një kontroll në shtëpinë e tij në shkurt zbuloi gjithashtu 437 £ në monedha dhe një DVD që përmbante pornografi ekstreme të kafshëve.

Foto 80-vjeçarit e shpërndarë nga policia angleze

Ai u intervistua në lidhje me gjetjet dhe më vonë u lirua me kusht nga policia. Rotchell u kontrollua përsëri në gusht, kur u pa në Anglesey Street. Këtë herë oficerët gjetën më shumë para, 13 doza heroinë dhe 12 doza kokainë.

Një kontroll i dytë në adresën e tij gjeti më shumë se 15,000 £ në para, 129 porcione të tjera heroinë, dhe DVD më të qarta. Rotchell u deklarua fajtor për dy akuza për posedim me qëllim të furnizimit me kokainë dhe heroinë kur u paraqit në Gjykatën e Stafford të enjten, 30 nëntor.

Ai gjithashtu pranoi posedimin e kanabisit, blerjen e pronave kriminale, posedimin e imazheve ekstreme pornografike dhe furnizimin me heroinë dhe u burgos për 31 muaj.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani