Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 45%
  • Tre herë në javë 18%
  • Vetëm në fundjavë 9%
  • Asnjëherë 27%

Si në përralla! Hapen dyert e Shtëpisë së Bardhë, Jill Biden zbulon dekorin e festave

Nga A2 CNN
29 Nëntor 2023, 12:37 | Bota

Zonja e parë Jill Biden ka zbuluar dekorin e këtij viti brenda Shtëpisë së Bardhë, me temë “Magji e gëzim”.

Mes qindra zbukurimesh, spikasin 98 pemë krishtlindjesh, rrethuar me mbi 140 mijë drita e skena të tjera të vogla, që sjellin historinë e lindjes së Krishtit.

Në mes qëndron pema 6 metra.  Dekorimet, të cilat përfshinin 33,892 zbukurime dhe 142,425 drita festash, u instaluan gjatë një jave, me ndihmën e më shumë se 300 vullnetarëve. Shtëpia e Bardhë pret që rreth 100,000 njerëz të vizitojnë gjatë sezonit të festave.

 

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli