Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 38%
  • Tre herë në javë 25%
  • Vetëm në fundjavë 6%
  • Asnjëherë 31%

Zjarri djeg hostelin, humbin jetën 13 pacientë

Nga A2 CNN
30 Nëntor 2023, 10:16 | Bota

Zjarri djeg hostelin, humbin jetën 13 pacientë

Një tragjedi e vërtetë është regjistruar në Kazakistan, ku 13 pacientë humbën jetën, si pasojë e një zjarri të fuqishëm që përfshiu një hostel.

Ngjarja u regjistrua në qytetin e Almatit, ku flakët përfshinë ndërtesën 3-katëshe, një pjesë e së cilës shërbente si bujtinë për turistë vendas dhe të huaj.

Forcat e zjarrfikëses ndërhynë me shpejtësi për të evakuuar personat e tjerë në ndërtesë, ku gjetën dhe 13 trupat e pajetë të intoksikuar nga tymi.

Shkaqet e zjarrit janë ende të paqarta, teksa autoritetet kanë nisur hetimet.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi