Dalin pamjet, momenti kur 18-vjeçari shqiptar përplaset me makinë dhe dhunohet për vdekje nga dy persona

Nga A2 CNN
21 Janar 2024, 17:51 | Kronikë

Dalin pamjet, momenti kur 18-vjeçari shqiptar përplaset me

Lulzim Fejzullahu, 18-vjeçar nga Podujeva, gjashtë ditë më parë u godit me makinë  nga persona të dyshuar të cilët më pas e rrahën për vdekje me shufra metalike.

Fejzullahu u dërgua për trajtim në Spital, pasi mori lëndime të rënda nga dy persona të dyshuar. Si pasojë e plagëve të marra Lulzimi 18 vjeçar ndërroi jetë të shtunën në QKUK.

Në lidhje më këtë ngjarje zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, deklaroi për Indeksonline se rasti po hetohej si “Vrasje në tentativë”, përkitazi me ngjarjen që kishte ndodhur ditën e 14 janarit në rrugën “Drenica” në Podujevë.

Mediat kosovare kanë siguruar pamjet e rënda të momentit kur një makinë goditi Fejzullahun dhe më pas personat e dhunuan për vdekje me shufra metalike nga dy persona.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi