Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 67%
  • Mungesa e kohës 22%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 11%

“Në dialog pati regres”, LDK me kritika në adresë të Kurtit: Asociacioni antikushtetues!

Nga Xhevahir Qardaku
2 Shkurt 2024, 18:48 | Politikë

“Në dialog pati regres”, LDK me kritika në adresë

“Në dialog pati regres, asociacioni antikushtetues!"

Është ky qëndrimi i Lidhjes Demokratike të Kosovës sa i përket bisedimeve të kryeministrit Albin Kurti me palën serbe në kuadër të dialogut të lehtësuar nga Bashkimi Europian.

Rrezarta Krasniqi, kryetare e Komisionit për Integrim në BE, deputete e LDK, thotë për A2CNN, se partia opozitare e ka përkrahur Kurtin në dialog, por nënvizon se ky proces tashmë e ka humbur peshën duke trajtuar tema dytësore.

Pas vizitës së ndërmjetësuesit europian Miroslav Lajçak në Beograd dhe Prishtinë, kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi, njoftoi se nuk ka gjasa që të ketë një takim të nivelit të lartë Kurti-Vuçiç në Bruksel, pa u mbajtur zgjedhjet europiane.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli