Reshje të dendura shiu në Kukës, përmbyten rrugët, vështirësi në qarkullim

Nga A2 CNN
18 Shtator 2021, 09:29 | Aktualitet

Reshjet e dendura të shiut të rëna që prej mesnatës kanë shkaktuar probleme në qarkullimin e mjeteve në rrugët e qytetit të Kukësit.

Probleme nga reshjet janë shfaqur te Ura e Drinit të zi, e cila është përmbytur duke sjellë vështirësi në lëvizjen e mjeteve.

Edhe segmenti rrugor që lidh qytetin e Kukësit me rrugën Kukës-Morinë të Rrugës së Kombit është nën pushtetin e ujit dhe dherave.

A2 CNN Livestream

Parashikimi i motit