Rikthehet Playboy në Ukrainë, në kopertinë një modele e plagosur nga lufta

Nga A2 CNN
4 Gusht 2023, 07:44 | Bota

Playboy kthehet në Ukrainë. E pezulluar vitin e kaluar, revista historike ka zgjedhur për kopertinën e numrit të parë që nga fillimi i luftës, Iryna Bilotserkovets, modele dhe prezantuese televizive e cila pozon me bikini metalike dhe me një fashë syri, atë që humbi gjatë një sulmi në Kiev, në ditët e para të pushtimit. Iryna mbijetoi, por ende mban shenjat e konfliktit në trupin e saj. Për këtë, ajo pozon në Playboy si një lloj luftëtareje seksi dhe e guximshme.

“Kjo është historia e një pasioni të pabesueshëm për jetën”, shkruhet në faqen zyrtare të revistës. Bashkëshortja e një bashkëpunëtori të kryebashkiakut, Irina, e gjeti veten të përfshirë nga një raketë teksa ishte në makinë me fëmijët e saj.

“Mbaj mend vetëm një dhimbje të mprehtë në kokën time dhe se kisha kohë të ngadalësoja ritmin”. Më pas, ajo u transferua në një klinikë në Berlin dhe kreu disa operacione, por për syrin e saj tashmë nuk mund të bëhej asgjë.

Ajo mban aq shumë plagë në trupin e saj që nuk janë të lehta për t'u shfaqur për një grua të mësuar të punojë me bukurinë. Modelja kujton herën e parë që u pa në pasqyrë: "Një sy mungonte, tubat e dalë kudo, flokët e rruar nga operacioni. Qepje, plagë, plagë kudo. Unë isha si Frankenstein", kujton ajo.

Pavarësisht gjithçkaje, Iryna Bilotserkovets, vendosi të shfaqej në Playboy me një fashë dhe plagë në pamje të qartë. "Unë nuk kam më një fytyrë të bukur, por pjesa tjetër e trupit tim është e bukur", thotë ajo.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani