Sondazh: A mendoni se figura e Ismail Qemalit njihet sa duhet?
  • Po 17%
  • Jo 78%
  • Nuk e di 6%

Sherri me 1 të vdekur në Vlorë, reagon policia: 55-vjeçari u qëllua me grushte për vdekje

Nga A2 CNN
7 Gusht 2023, 13:56 | Kronikë

Policia e Vlorës ka reaguar pas ngjarjes së rëndë, ku mbeti i vrarë një person pas një sherri në një kancelari në qytetin bregdetar.

Sipas bluve, ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:45, ku pas një sherri mes dy personave, njëri prej tyre ka humbur jetën për shkak të goditjeve të njëpasnjëshme me grushte.

Ndërkohë, policia i është vënë pas autorit të ngjarjes së rëndë, i cili pas ngjarjes është larguar menjëherë në drejtim të paditur.

“Vlorë/Informacion paraprak: Rreth orës 11:45, në lagjen “Hajro Çakërri”, në një qendër interneti, 2 shtetas janë konfliktuar me njëri-tjetrin dhe gjatë konfliktit shtetasi A. M., rreth 55 vjeç, për shkak të dhunës fizike (goditjeve me grushte), ka humbur jetën. Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje. Nga veprimet e shpejta është bërë identifikimi i autorit dhe vijon puna për kapjen e tij. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të këtij rasti.”

Reagimi i Policisë së Vlorës
https://a2news.com/2023/08/07/konflikt-fizik-mes-dy-personave-prane-gjykates-se-vlores-1-i-vdekur/
https://a2news.com/2023/08/07/nje-apartament-molla-e-sherrit-zbulohen-te-tjera-detaje-nga-vrasja-me-grusht-e-55-vjecarit-ne-vlore/

Debat - nga Alba Alishani