Shpërthim i fuqishëm në zonën baske të Spanjës, të paktën dy viktima

Nga A2 CNN
17 Maj 2023, 07:45 | Bota
Shpërthim i fuqishëm në zonën baske të Spanjës,

Dy persona, një burrë dhe një grua humbën jetën në Spanjë, si pasojë e një shpërthimi të shkaktuar nga një sasi e konsiderueshme lënde plasëse.

Ngjarja e rëndë u regjistrua në qytetin e Orios në zonën baske, teksa një person i tretë ka mbetur i lënduar rëndë.

Ende nuk dihen shkaqet e shpërthimit që sipas autoriteteve u shkaktua nga një mjet i shpërthyer artizanal.

Ndërkohë që gazeta “Noticias de Gipuzkoa”, raporton se nuk përjashtohet nga pistat e hetimit as ajo e ndonjë akti terrorist.

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024