Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 11%
  • Kujdesi familjar 84%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Dosja McGonigal, Agron Neza thirret në SPAK

Nga A2 CNN
22 Janar 2024, 12:06 | Aktualitet

Agron Neza është paraqitur, ditën e sotme, në SPAK. Mësohet se ai është thirrur nga prokurorët e Strukturës së Posaçme antikorrupsion në funksion të hetimeve për çështjen McGonigal.

Agron Neza, ish-oficer i inteligjencës shqiptare akuzohet se i ka dhënë 225.,000 dollarë Charles McGonigal.

Ka qenë ky i fundit që e ka pranuar që ka marrë këtë shumë parash dhe se e ka fshehur informacionin nga Byroja Federale e Hetimit. Pikërisht këtë 225 mijë dollarësh borxh, opozita e quan ryshfet të kryemiministrit Edi Rama. 

Mirëpo, vetë Neza ka thënë se paratë që i ka dhënë McGonigal nuk kanë lidhje me qeverinë shqiptare dhe as me kryeministrin Edi Rama.

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi