Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 6%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 11%

Arrestohet 30-vjeçari me 2 pistoleta në Fier

Nga A2 CNN
19 Janar 2024, 10:22 | Kronikë

Arrestohet 30-vjeçari me 2 pistoleta në Fier

Një 30-vjeçar është arrestuar nga policia gjatë operacionit të koduar “Risku”. Në pranga ka rënë i riu Vjoni Gjoka pasi iu gjetën 2 armë zjarri pistoletë.

Gjatë kontrollit që iu bë në automjetin me të cilin lëvizte gjatë natës në fshatin Cakran, 30-vjeçarit iu gjet një pistoletë dhe një tjetër armë zjarri e tillë iu gjet pas kontrolleve në banesën e tij. Armët e zjarrit dhe municioni luftarak u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu