I vodhi makinën në 70-vjeçari dhe kryente manovra të rrezikshme në rrugë, pranga të riut në Shkodër

Nga A2 CNN
25 Prill 2024, 16:44 | Kronikë

I vodhi makinën në 70-vjeçari dhe kryente manovra të

Një 37-vjeçar jo vetëm që kishte vjedhur një makinë në Shkodër, por bënte manovra të rrezikshme në rrugë, e për pasojë është arrestuar nga policia.

Në pranga ka rënë R. Sh., i cili i kishte vjedhur makinën një 70-vjeçari. Pas denoncimit, policia arriti të lokalizonte 37-vjeçarit, i cili pas hetimeve rezultoi se ishte në kërkim për një tjetër vjedhje të kryer në Durrës.

“Kreu manovra të rrezikshme, me automjetin që sapo kishte vjedhur, arrestohet 37-vjeçari. Nga verifikimet rezultoi se ai ishte në kërkim nga Policia e Durrësit, gjithashtu për vjedhje.

Patrulla e Përgjithshme e Komisariatit të Policisë Shkodër, sapo është njoftuar se shtetasit I. D., 70 vjeç, i kishin vjedhur automjetin tip “Ford”, në lagjen “10 Korriku”, ka organizuar punën për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Si rezultat, u vu në pranga shtetasi R. Sh., 37 vjeç. Ai u kap në flagrancë teksa kryente manovra të rrezikshme, me automjetin e vjedhur. Nga verifikimet e mëtejshme rezultoi se 37-vjeçari ishte shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Durrës, për veprën penale “Vjedhja”. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm, Shkodër”, thuhet në njoftim.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi