Ky është shqiptari që goditi 10 herë me thikë 73-vjeçarin grek gjatë tentativës për ta grabitur

Nga A2 CNN
29 Dhjetor 2023, 11:55 | Kronikë
Ky është shqiptari që goditi 10 herë me thikë
Shqiptari Klodjan Saliaj

Mediat greke kanë publikuar foton e Klodjan Saliajt, i riu nga Vlora, që masakroi një të moshuar në Greqi, duke e goditur 10 herë me thikë. Ai kishte hyrë në banesën e 73-vjeçarit për të grabitur, ndërsa u përball me këtë të fundit dhe e plagosi rëndë.

Sipas policisë, 25-vjeçari Klodian Saliaj, nga Armeni i Vlorës, shoqërohej nga një bashkatdhetar i tij, i identifikuar si 18-vjeçari, Xheladin Bejaj.

Ata kishin hyrë në shtëpinë e të plagosurit për ta grabitur, por kur i moshuari ka hyrë në shtëpinë e tij, 25-vjeçari shqiptar e ka sulmuar me thikë, duke e goditur rreth 10 herë në bark dhe në shpatull. Më pas dy grabitësit u larguan.

Viktima arriti të dilte në rrugë i gjakosur dhe të thërriste për ndihmë. 73-vjeçari u dërgua fillimisht në spitalin e Argostolit ku iu nënshtrua një operacioni, por në fund u gjykua e nevojshme të transportohej me helikopter në Spitalin Universitar të Janinës.

A2 CNN Livestream

A2 Sport