Plagosja në Pogradec, gjykata jep masën e sigurisë për 3 të rinjtë

Nga Artin Halili
5 Mars 2024, 10:58 | Kronikë

Plagosja në Pogradec, gjykata jep masën e sigurisë për 3

Në Gjykatën e Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, është zhvilluar seanca gjyqësore për të ndaluarit e ngjarjes së ndodhur, dy ditë më parë, në qytetin e Pogradecit, ku si pasojë e të shtënave me armë zjarri pati edhe të plagosur.

Togat e zeza, ditën e sotme, kanë vlerësuar të ligjshëm arrestimin e shtetasve Alted Jolldashi, Deist Meko dhe Klajdi Lotis, për të cilët është vendosur masa e sigurimit “arrest burg”.

3 të rinjtë u arrestuan pak orë pas ngjarjes ku policia arriti të gjente edhe armët e përdorura në këtë përplasje mes tyre në një zonë tepër të populluar të Pogradecit, pranë stadiumit ku i plagosur me disa plumba mbeti Alted Jolldashi.

A2 CNN Livestream

Dita jonë