Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 0%
  • Kujdesi familjar 100%
  • Ndikimi i shoqërisë 0%

Shkrumbohet nga flakët një hotel në Bilisht

Nga A2 CNN
4 Dhjetor 2023, 14:35 | Kronikë

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një hotel në qytetin e Bilishtit.

Forca të shumta zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, ndërsa është bërë evakuimi i personave që ndodheshin brenda godinës.

Zjarr në një hotel në Vranisht të Bilishtit. Në vendngjarje efektivë të zjarrfikësve shuarjen e flakëve. Për ndihmë u nisën edhe zjarrfikëse nga Korça. Paraprakisht mësohet se kanë dalë të gjithë personat që ndodheshin në hotel, por raportohet për shumë dëme në ndërtesë dhe orenditë.  Flakët janë ende prezent, po ndërhyhet nga zjarrfikëset, ndërkohë edhe policia ndodhet në vendngjarje”, njofton policia.

Dyshohet se shkak për zjarrin është bërë një shkëndijë elektrike, por mbetet për tu parë vlerësimi i ekspertizë për ta përcaktuar.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli