Sondazh: Të bëhesh i pasur në Shqipëri është:
  • E lehtë 9%
  • E vështirë 64%
  • E pamundur 27%

Flakadanë në fushë dhe veprime të dhunshme, 4 të arrestuar pas derbit Tirana-Partizani

Nga A2 CNN
4 Dhjetor 2023, 13:13 | Kronikë

Flakadanë në fushë dhe veprime të dhunshme, 4 të

Katër persona janë vënë në pranga pas derbit të kryeqytetit Tirana-Partizani. Policia bën të ditur se gjatë ndeshjes të së dielës është konstatuar se janë hedhur lëndë piroteknike nga dy tifozëritë.

Personat që janë arrestuar, D. A., 21 vjeç, R. M., 35 vjeç, Q. C., 19 vjeç dhe E. D., 19 vjeç, të gjithë banues në Tiranë, dyshohet të kenë  hedhur flakadanë në fushë apo të kenë ushtruar veprime të dhunshme.  

Ndërkohë, në gjendje të lirë janë proceduar tre persona të tjerë, njëri prej tyre 14 vjeç, dhe R. B., 26 vjeç, G. X., 24 vjeç. Kurse në kërkim janë shpallur një 27-vjeçar dhe një 18-vjeçar.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli