Tentoi të godiste gjykatësen gjatë një seance për për çështje pronësie, arrestohet 63-vjeçari në Lushnje

Nga A2 CNN
13 Prill 2024, 13:04 | Kronikë

Një 63-vjeçar është vënë në pranga në Lushnje pasi tentoi të godiste gjyqtarin që po drejtonte çështjen e tij. Siç bëhet e ditur, 63-vjeçari fillimisht kundërshtoi vendimin e gjykatëses gjatë seancës për çështje pronësie, dhe më pas tentoi ta godiste atë.

Sipas personit që është vënë në pranga, vendimi i gkykatëses ishte i padrejtë sepse prona për të cilën po zhvillohej seanca gjyqësore, i përkiste atij.

Pas njoftimit, kanë ndërhyrë shërbimet e Komisariatit të Lushnjës, të cilët kanë kryer veprimet procedurale për ndalimin e J. K., 63 vjeç, banues në Sarandë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi