Tentoi të vriste gruan duke e përplasur me makinë, në pranga 50-vjeçari në Kavajë

Nga A2 CNN
19 Prill 2024, 12:15 | Kronikë

Tentoi të vriste gruan duke e përplasur me makinë, në pranga

Policia e Kavajës ka bërë të ditur se ka vënë në pranga 50-vjeçarin, Rakip Meçaj, i cili ishte në kërkim prej 2 vitesh, pasi ndaj tij rëndojnë akuzat për "Vrasje, mbetur në tentativë", "Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës" dhe "Dhunë në familje".

Sipas policisë, në muajin korrik të vitit 2022, ky shtetas ka tentuar të vrasë, duke e goditur me automjet, bashkëshorten e tij, e cila ka qenë me urdhër mbrojtjeje.

“Komisariati i Policisë Kavajë finalizoi operacionin e koduar “Break”. Gjatë operacionit është kapur shtetasi R. M., 50 vjeç, banues në Rrogozhinë. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim kombëtar, pasi Gjykata e Durrësit, me vendimin e datës 07.07.2022, i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg”, për veprat penale "Vrasja”, mbetur në tentativë, "Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës" dhe "Dhuna në familje". Në muajin korrik të vitit 2022, ky shtetas ka tentuar të vrasë, duke e goditur me automjet, bashkëshorten e tij, e cila ka qenë me urdhër mbrojtjeje.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm, Durrës.

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024