Zjarr në Lushnjë, flakët hyjnë në një karburant të braktisur

Nga A2 CNN
29 Mars 2024, 17:26 | Kronikë

Zjarr në Lushnjë, flakët hyjnë në një karburant

Një vatër zjarri është regjistruar në orët e pasdites në aksin rrugor Plug-Savër, shumë pranë qytetit të Lushnjës.

Për shkaqe të paqarta zjarri ka përfshirë një kanali dhe ka djegur barishte për t’u përhapur me shpejtësi.

Sipas raportimeve si pasojë e përhapjes së flakëve janë djegur disa panele dhe nje automjet tip furgon i vjetër jofunksional, në një karburant, i cili prej kohësh ka qenë i mbyllur.

Falë ndërhyrjes së menjëhershme të shërbimeve të Policisë dhe zjarrfikëses është bërë e mundur fikja e zjarrit.  

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu