Zjarri shkrumbon tri banesa në Maliq

Nga A2 CNN
29 Nëntor 2023, 09:24 | Kronikë

Zjarri shkrumbon tri banesa në Maliq

Tri banesa pranë njëra-tjetrës janë djegur, mëngjesin e së mërkurës, në fshatin Pendavinj të Maliqit.

Flakët janë përhapur me shpejtësi dhe shkaktuan dëme të mëdha në shtëpitë e shtetasve I. Q., Dh. Q., dhe P. V.

Fatmirësisht, nuk pati asnjë person të lënduar, teksa zjarrfikësi shkuan menjëherë në vendngjarje për të vënë flakët në kontroll.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi