Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Basha zbret në bazë, premton ngjalljen e shpresës. Nis dëgjesat për Reformën Zgjedhore

Nga A2 CNN
5 Shkurt 2024, 23:10 | Politikë

Kryetari i Partisë Demokratike zyrtare, Lulzim Basha, vijon të premtojë se do të jetë ai që do të ngjallë shpresën tek demokratët.

Mesditën e së martës mblidhet Komisioni i Reformës Zgjedhore, ku bashkëkryetari i tij, Enkelejd Alibeaj, pritet të shpalosë edhe një herë kushtet për listat e hapura dhe votën e emigrantëve. 

“Ne do të bëjmë gjithçka që zëri i PD-së të mos mbytet në këtë teatër fals, duke nisur nga nesër, në Komisionin e Reformës Zgjedhore. Ose ndryshe t’i thonë shqiptarëve që nuk i duan listat e hapura. Nesër, PD nis dëgjesat dhe do të bëjë që shqiptarët të kuptojnë se jemi për barazinë e votës, votën e emigrantëve dhe listat e hapura”, tha Basha.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani