Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 73%
  • Mungesa e kohës 18%
  • Mungesë motivimi 9%
  • Lodhja fizike 0%

Kërkoi leje për në Kuvend, Apeli i GJKKO-së rrëzon Sali Berishën, Gjokutaj: U shkel Kushtetuta!

Nga A2 CNN
25 Mars 2024, 15:45 | Politikë

Apeli i GJKKO-së ka rrëzuar kërkesën e ish-kryeminstrit Sali Berisha për të lejuar që të marrë pjesë në seancat plenare në Kuvend.

Lideri demokrat ndodhet prej 30 dhjetorit nën masën e sigurisë arrest shtëpie dhe prej 3 muajsh mungon në seancat parlamentare.

“Sot u vërtetua shkelja e Kushtetuta, shkelmimi i saj. Berisha nuk është një punëmarrës që trajtohet mbi bazën e ligjit të të burgosurve, por nga Kushtetuta”, tha avokati i tij, Genc Gjokutaj.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi