Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 73%
  • Mungesa e kohës 18%
  • Mungesë motivimi 9%
  • Lodhja fizike 0%

Takimet në Dibër, Basha fton rithemelimin të bashkohet në PD e tij

Nga A2 CNN
24 Mars 2024, 14:27 | Politikë

Dy linjat e Partisë Demokratike shkuan në Dibër për të zhvilluar takime të ndara me anëtarësinë. Ndonëse në kohë e në vende të ndryshime, fjalimet përpara mbështetwsve duket se ia kishin dedikuar njëri-tjetrit.

Lulzim Basha pas një lumi akuzash ndaj rithemelimit për tradhti të kauzës opozitare, fitoi linjën tjetër për tu bashkuar, ftesë ecila për grupimin e Berishës është e panevojshme pasi për ta PD-ja është e bashkuar pa të. 

Basha akuzon kundërshtarët brenda llojit se sulmojnë SPAK për të mbrojtur Berishën, por këtij pretendimi i dha një përgjigje tjetër Flamur Noka.

Rithemelimi dhe Partia Demokratike zyrtare prej javësh tashmë kanë nisur turet e takimeve në bazë ku të dyja palët po zhvillojnë zgjedhje për drejtues degësh.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi