Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 43%
  • Tre herë në javë 21%
  • Vetëm në fundjavë 7%
  • Asnjëherë 29%

Nis me tensione seanca plenare, Bledion Nallbati dhe Vullnet Sina përplasen fizikisht

Nga A2 CNN
30 Tetor 2023, 17:14 | Politikë

Ka nisur me tensione seanca e sotme plenare në Kuvend. Deputetët e opozitës kërkonin që kolegët e tyre të mazhorancës të mos e merrnin fjalën gjatë punimeve të sotme.

Por, ligjvënësit socialistë kanë vijuar të flasin nga vendi, dhe kjo bëri që situata të përshkallëzohej. Ky i fundit ishte duke folur nga vendi në momentin kur situata u përshkallëzua në përplasje fizike. 

Nis me tensione seanca plenare, Bledion Nallbati dhe Vullnet Sina përplasenNis me tensione seanca plenare, Bledion Nallbati dhe Vullnet Sina përplasen

Në kushte të kaosit në sallën e Kuvendit, kryeparlamentarja Lindita Nikolla u detyrua që të ndërpriste seancë, e cila vijoi me dyer të mbyllura.

Ndërkohë, mësohet se deputeti Nallbati u përjashtua nga seanca.

A2 CNN Livestream

A2 Business