Sondazh: A mendoni se figura e Ismail Qemalit njihet sa duhet?
  • Po 17%
  • Jo 78%
  • Nuk e di 6%

PS përjashton me 10 ditë Korreshin, Hotin dhe Metaliajn

Nga A2 CNN
10 Nëntor 2023, 16:53 | Politikë

PS përjashton me 10 ditë Korreshin, Hotin dhe Metaliajn

Me kërkesë të 7 deputetë të PS, Sekretariati I Etikës përjashtoi 3 deputetët e PD pas bllokimi të seancës plenare të ditës së enjte.

Saimir Korreshi, Elda Hoti dhe Lindita Metaliaj për 10 ditë nuk do të mund të marrin pjesë në komisionet parlamentare si dhe në seancën plenare për shkak të masës disiplinore.

Sipas socialistëve, demokratët bllokuan zhvillimin normal të Parlamentit për shkak të ndezjes së tymuesve në sallë.

Debat - nga Alba Alishani