Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 73%
  • Mungesa e kohës 18%
  • Mungesë motivimi 9%
  • Lodhja fizike 0%

Vetë nuk ishte i pranishëm, Meta: Protestë madhështore nën udhëheqjen e opozitës së bashkuar

Nga A2 CNN
20 Shkurt 2024, 20:57 | Politikë

Vetë nuk ishte i pranishëm, Meta: Protestë madhështore

Ndonëse nuk ishte i pranishëm, kreu i Partisë së Lirisë e ka shprehur mbështetjen e tij për protestën e sotme të opozitës përmes një postimi në mediat e tij sociale.

Ilir Meta e cilëson protestën e 20 shkurtit si madhështore dhe si një “manifestim i jashtëzakonshëm demokracie.”

Meta flet për një opozitë të vërtetë dhe të bashkuar që u riktheu sot qytetarëve  shpresën dhe që sot nisi një betejë pa kthim, siç shprehet ai, për shpëtimin e Shqipërisë.

Për mikrofonin e A2 CNN, nënkryetari i Partisë së Lirisë, Endrit Ibrahimllari deklaroi se kreu i partisë dhe bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi, nuk mund të ishin të pranishëm në protestë për shkak të disa angazhimeve të tjera. 

Megjithatë, ai theksoi se drejtues të tjerë të PL-së ndodheshin në bulevard.  

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi