Shqipja ka nevojë për truproje, po e dëmtojnë “badigardët”

Nga A2 CNN
10 Korrik 2019, 12:57 | Aktualitet

Profesor Edmond Tupja vjen në “Dita Jonë” si çdo të mërkurë, për të na dhënë pesë fjalë shqipe që mund t’i përdorim fare mirë në vend të fjalëve të huaja që janë futur në gjuhën tonë. “Ingredient”, “kulinar”, “fiskal”, “resurse” dhe “badigard” janë fjalët e zgjedhura për sot. Zbuloni fjalët shqipe që mund të përdoren lehtësisht në vend të tyre.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi