Si Franca i “dhuroi” Tunizisë golin e fitores

Nga A2 CNN
30 Nëntor 2022, 23:16 | Aktualitet
Si Franca i “dhuroi” Tunizisë golin e fitores

Goli i tunizianit Khazri në minutën 59 nuk i mundësoi vendit të tij kualifikimin në 16 më të mirat e botës, por i dha gjithsesi një fitore historike ndaj kampionëve të botës së Francës, që shkon edhe përtej sportit.

https://www.youtube.com/watch?v=em7aNb48Cxw

Tefik Osmani komenton golin e fitores në ”Murin Magjik”. “Kemi një top të humbur, mbrojtësit francezë janë rreshtuar shumë mirë, por mendoj se kapiteni Varane nuk duhet të tërhiqej por të bënte më shumë presion, sepse pothuajse luajnë 4 kundër 3 dhe nuk kishin shumë rrezikshmëri. Në momentin që bën presion të vonuar, Khazri arrin ta driblojë dhe sulmuesi godet”, analizon ish-futbollisti i Kombëtares për A2 CNN.  

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani