Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 46%
  • Tre herë në javë 18%
  • Vetëm në fundjavë 4%
  • Asnjëherë 32%

Sigurimet shoqërore, Braçe: Shqipëria t’i bëjë presion Greqisë që punëtorët shqiptarët të marrin atë që u takon

Nga A2 CNN
2 Tetor 2023, 19:30 | Aktualitet

Pas miratimit të Zvicrës dhe sot Kroacisë të marrëveshjes së sigurimeve shoqërore me Shqipërinë për shqiptarët që jetojnë jashtë vendit, deputeti socialist Erjon Braçe ngriti në Kuvend shqetësimin për marrëveshjen e sigurimeve shoqërore me Greqinë. Ai kërkoi nga Kuvendi që t’i bëhet presion autoriteteve greke që punëtorët shqiptarët të marrin atë që u takon.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi