Skandali me korrupsionin në BE, deputetja greke mohon akuzat, por PE e shkarkon nga posti

Nga A2 CNN
13 Dhjetor 2022, 16:22 | Aktualitet

Parlamenti Europian shkarkoi zëvendëspresidente, Eva Kaili, e cila është ndaluar nga policia dhe akuzohet për korrupsion. Megjithatë avokati i europarlamentares greke mohoi çdo përfshirjë në skandalin e ryshfetit nga Katari. Hetuesit, pasi sekuestruan rreth 1 milionë euro në banesa dhe valixhe, po kontrollojnë dhe zyrat e Parlamentit Europian.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani